Ogłoszenia duszpasterskie 2 sierpnia 2009
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 sierpnia 2009
Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!
Witamy w naszej parafii na zastępstwie wakacyjnym ks. neoprezbitera Rafała Oleksego. W przyszłą niedzielę wygłosi do nas Słowo Boże i udzieli wszystkim chętnym błogosławieństwa prymicyjnego.
Zmarła Siostra Stanisława ze Zgromadzenia Sióstr św. Wincentego, wieloletnia odpowiedzialna za Zespół Charytatywny w naszej parafii. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00, o 11.15 odmówimy w kościele różaniec za śp. Siostrę Stanisławę.
Przed kościołem dziś kolekta charytatywna na zakup żywności dla biednych i potrzebujących naszej parafii oraz na przybory szkolne dla dzieci. Bóg zapłać za każdy dar!
We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona roku kapłańskiego. Z tej okazji można w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W czwartek święto Przemienienia Pańskiego.
W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza o powołania o 18.00, w piątek Msza za Ojczyznę o 18.00, po niej czuwanie modlitewne w intencji trzeźwości zakończone Eucharystią o 22.00, w sobotę o 18.00 Msza o poszanowanie życia i w intencji rodzin oczekujących potomstwa.
Serdecznie zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 24-28 sierpnia br., szlakiem Orlich Gniazd. Planowany koszt na osobę z noclegami 120 zł. Zapisy do 30 lipca w kancelarii parafialnej wraz z zaliczką 50 zł.
Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o różnych sposobach modlitwy za księży oraz o Ars – wiosce, w której działał św. Jan Vianney. Można także nabywać wakacyjny numer Wiadomości Parafialnych. Znajdziemy w nim m.in. sprawozdania z pracy rocznej ruchów i grup apostolskich naszej parafii oraz intencje mszalne na sierpień.
Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śl. i KUL.