Duszpasterze

PROBOSZCZ ks. Emanuel Pietryga

Urodzony 4 marca 1961 w Tarnowskich Górach. Święcenia kapłańskie otrzymał 31 stycznia 1987 r. Jest członkiem Archidiecezjalnej Komisji Liturgicznej i ekonomem Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej.
Proboszcz od 1999 r. W parafii opiekuje się Akcją Katolicką, Diakonią Słowa, Dziećmi wczesnokomunijnymi, Legionem Maryi, świeckimi szafarzami, Wspólnotą Neokatechumenalną, Zespołem Charytatywnym, prowadzi katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

PREFEKT ks. Szymon Kos

Urodzony 06 maja 1981 w Mysłowicach. Wyświęcony w Katowicach 13 maja 2006. Jego pierwszą placówką duszpasterską była parafia MB Fatimskiej w Turzy Śl., a następnie parafia św. Jana i Pawła w Katowicach-Dębie. Wikariusz a potem prefekt w św. Jadwidze od 31 sierpnia 2012.

 

KAPELAN ks. Zbigniew Stalmach

Wychował się w Katowicach na Osiedlu Tysiąclecia. Po napisaniu pracy końcowej z wydarzeń Starego Testamentu przyjął święcenia kapłańskie w katedrze w Katowicach 13 maja 1989 r. Mszę św. prymicyjną celebrował w Katowicach na Osiedlu Witosa. Przed przyjściem do naszej parafii przez kilka lat posługiwał w parafii św. Michała w Rudzie Śląskiej-Orzegowie jako kapelan Domu Pomocy Społecznej „Senior” i Hospicjum domowego w Nowym Bytomiu.

WIKARIUSZ ks. Szymon Kiera

Urodzony 22 lutego 1976 w Chorzowie, święcenia kapłańskie przyjął 10 maja 2003 w katowickiej katedrze. Jako neoprezbiter posługiwał w parafii św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach, a następnie przebywał na studiach specjalistycznych z liturgiki i teologii duchowości w Rzymie. Po powrocie do kraju był kapelanem w Domu Prowincjalnym sióstr św. Jadwigi w Katowicach-Bogucicach i misjonarzem diecezjalnym, a następnie wikariuszem w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Katowicach-Wełnowcu. Od 31 sierpnia 2017 rozpoczął posługę w naszej parafii.

WIKARIUSZ  ks. Karol Faj

Urodzony 20 maja 1989 w Świętochłowicach. Pochodzi z parafii NSPJ w Świętochłowicach. Święcenia prezbiteratu przyjął 17 maja 2014, a jego hasło prymicyjne to: „niech mi się stanie według słowa twego „. Studia teologiczne ukończył  obroną pracy magisterskiej pt. „Teologia stworzenia według J. Ratzingera/Benedykta XVI”. Przed przyjściem do naszej parafii w sierpniu 2017 posługiwał przez 3 lata w parafii Miłosierdzia Bożego w Żorach.