Ogłoszenia

Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary!

Jutro 29.06 uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Kolekta w tym dniu to świętopietrze – bezpośredni dar na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W związku z pandemią dochody Stolicy Apostolskiej znacznie zmniejszyły się. Zachęcamy do szczególnej ofiarności w tym przypadku. Wszystkich, którzy chcieliby przelać ofiarę na konto prosimy o dopisek „Na Stolicę Apostolską”. Bóg zapłać!

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorem Msza św. o uświęcenie duchowieństwa i o nowe powołania, w piątek o 18.00 Msza św. za Ojczyznę i w intencji trzeźwości potem czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim o 21.00. W sobotę o 18.00 Msza św. o poszanowanie życia i w intencji rodzin oczekujących i modlących się o potomstwo.

W sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.

W okresie wakacji w tym roku porządek Mszy św. nie będzie zmieniony. W tygodniu  będzie Msza o 6.30, a w niedzielę  o 14.00 i nieszpory. W związku z tym są także wolne intencje mszalne, które można zamawiać osobiście lub telefonicznie w kancelarii.

Stały konfesjonał w okresie wakacji od jutra do końca sierpnia dostępny tylko w godzinach popołudniowych od 15.30-18.00.

Apostolstwo Chorych zaprasza do duchowego uczestnictwa w 55. Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Mszy Świętej 6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Eucharystia będzie transmitowana przez telewizję publiczną, TVP 3.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii przelewane na konto bankowe lub składane do skarbonki. Kolekta za tydzień na nasze śląskie seminarium duchowne. Przed kościołem za tydzień zbiórka charytatywna.

Informacja Narodowego Funduszu Zdrowia: Informujemy, że od 15 czerwca br. wznowiono działalność uzdrowisk. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie sanatoryjne, będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii

Zachęcamy do czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego. Dziś w Gościu pierwszy odcinek nowego cyklu „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. Jest jeszcze „Mały Gość Niedzielny” z dodatkiem wakacyjnym „Główka pracuje”.