Ogłoszenia

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.02.2019

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO PRZED ŚWIĘCENIAMI DIAKONATU

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry!

W najbliższą sobotę, 23 lutego, o godz. 10:00 w kościele Bożego Narodzenia, w Rudzie Śląskiej-Halembie odbędą się święcenia diakonatu. Przyjmie je dwóch akolitów z naszego Śląskiego Seminarium i kandydat kończący seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń.

Serdecznie proszę wszystkich diecezjan o modlitwę w intencji przyszłych diakonów oraz o łaskę nowych powołań do wyłącznej służby Ewangelii. Prośmy „Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2). Módlmy się wszyscy za młodych powołanych, aby mieli odwagę pójść za głosem powołującego Chrystusa.

Wszystkim zgromadzonym na niedzielnej Eucharystii udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

† Wiktor Skworc

ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI

Nieszpory dzisiaj o godz.15.00.

18 lutego 20 rocznica śmierci śp. ks. kanonika Henryka Markwicy w latach 1987-1999 proboszcza naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. w Jego intencji w poniedziałek o 18.00. Eucharystię ubogaci swoim śpiewem Schola Cantorum Minorum Chosoviensis.

W przyszłą niedzielę swoje urodziny obchodzi nasz wikary ks. Szymon Kiera. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w Jego intencji na Eucharystii o 11.30.

W środę o 18.45 kolejna katecheza dla dorosłych w salce obok probostwa.

Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego a w nim m.in. o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas, a także „Jak się uczy cudze dzieci” czyli o blaskach i cieniach pracy nauczycieli w Polsce. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.

26 lutego 2019 r. /wtorek/ Dyrekcja oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Chorzowie ul. Dąbrowskiego 41 zapraszają wszystkich Rodziców dzieci, mających rozpocząć naukę w klasie pierwszej od września 2019 r., na Dzień Otwarty w godz. od 17:00 do 19:00. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.

Za tydzień kolekta na nowe ogrzewanie naszego kościoła.