Ogłoszenia

Nabożeństwo czerwcowe o 15.00, w tygodniu o 17.30.

W  czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze św. o 8.00 i 18.00.

 W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Świętopietrze. Msze św. o 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

Przypominamy, że do końca sierpnia stały konfesjonał wg porządku wakacyjnego od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 15.30 – 18.00. Od poniedziałku 24 czerwca przez okres wakacji nie będzie Mszy o 6.30 w tygodniu i o 14.00 w niedziele,  a od niedzieli 7 lipca nieszporów o 15.00.

Od środy 26.06 do końca wakacji nie będzie czynna poradnia prawna. Zapraszamy po wakacjach.

Przypominamy wszystkim dorosłym i dzieciom wyjeżdżającym na wypoczynek wakacyjny o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Niech czas wakacji nie będzie czasem zapominania o Bogu i Jego miłości!

Zapraszamy na 43 Chorzowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dn. 26-30 sierpnia. Tradycyjnie idziemy pieszo 3 dni z noclegami w Świerklańcu i Woźnikach. Po dwóch dniach w Częstochowie, gdzie przeżywamy „Dzień Chorzowski” (z mieszkańcami i duszpasterzami naszego miasta) oraz prowadzimy całonocne czuwanie w kaplicy cudownego obrazu; następnie wracamy autokarem do Piekar i pieszo do Chorzowa. Koszty pielgrzymki w tym noclegu, transportu bagażu i autokaru wynoszą 140 zł. Istnieje również możliwość dojazdu autokarem na tzw. „Dzień Chorzowski” oraz ewentualne dołączenie się do nocnego czuwania. Zapisy w kancelarii. Więcej informacji u ks. Karola. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisywanie się. Zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe dla pielgrzymów, których nie stać na pokrycie kosztów pielgrzymki. Ofiary proszę przekazywać do kancelarii  parafialnej. Za wszystkich darczyńców będziemy się codziennie modlić w czasie pielgrzymki.

Zapraszamy do lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci  – numer wakacyjny.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza o. Zdzisława Olejko – pallotyna, który opowie o pracy misyjnej w Rwandzie a po mszach św. zbierze ofiarę. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

Prezydent Miasta Andrzej Kotala zaprasza wszystkich mieszkańców w piątek 28.06. o godz. 16.00 na rynek, na wspólne świętowanie z okazji  uroczystego oddania do użytku Nowego Rynku, jednej z największych inwestycji ostatnich lat w naszym mieście.