Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 października 2018

Witamy w naszej parafii nowego duszpasterza w kaplicy w Jaworniku ks. Adama Skutelę. Wygłosi do nas Słowo Boże i zbierze kolektę w kościele na rozbudowę domu formacyjnego w Wiśle Jaworniku.

Dziś o 15.00 nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec o 17.15.

Przed kościołem dzisiaj po Mszy św. ogólnopolska zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – na pomoc w nauce dzieci i młodzieży z najbiedniejszych rodzin. Bóg zapłać!

We wtorek Uroczystość św. Jadwigi Śl. patronki Śląska i naszej parafii.

W czwartek 18.10 przypada w naszym kościele Uroczystość 144 rocznicy poświęcenia tej świątyni. Msza św. za budowniczych, dobrodziejów i fundatorów naszego kościoła o 18.00.

W czwartek na probostwie o godz. 18.45 spotkanie członków Akcji Katolickiej a o 20.00 szafarzy naszej parafii.

W piątek po nabożeństwie różańcowym spotkanie patrycjuszy Legionu Maryi w salkach przy probostwie.

W sobotę przed odpustem o godz. 10.00 – Eucharystia z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych wiekiem parafian. Chorych, których trzeba podwieźć do kościoła prosimy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii.

Natomiast w przyszłą niedzielę zewnętrzna uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi Śl. Suma odpustowa o 11.30.  Słowo Boże wygłosi ks. dr Andrzej Nowicki – proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Katowicach (nasz wikary w latach 1987 -1991). Nieszpory jadwiżańskie o 15.30. Po nich błogosławienie nowych pojazdów samochodowych na placu wokół kościoła.

W przeddzień odpustu w sobotę o 19.00 tradycyjny koncert odpustowy w kościele. Wystąpi nasza Schola Cantorum Minorum Chosoviensis wraz z zespołem Scandicus  z Tychów. W programie trzynastowieczne pieśni maryjne i chorał o Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Turzy śl. w dniu 20 października. Wyjazd o godz. 7.00. Koszt 25 zł. Zapisy w biurze Radia Maryja.

Wszystkich narzeczonych i małżonków zapraszamy na konferencję ojca Ksawerego Knotza „Seks jest boski. O akcie małżeńskim”, która odbędzie się 25 października w Panewnikach w Domu Parafialnym przy ul. Związkowej 20 o godz. 18.30. Opieka dla dzieci zapewniona. Wstęp wolny.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego  m.in. o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat.

W przyszłą niedzielę kolekta na nowe ogrzewanie naszego kościoła.