Ogłoszenia

Powitanie pątniczek z Piekar Śl. dziś ok. godz.18.15

W dniach 26-30 sierpnia odbędzie się kolejna chorzowska piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt noclegu i transportu bagażu 140 zł. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką w czwartek 22 sierpnia o 19.00 w salkach obok probostwa. Zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe dla pielgrzymów, których nie stać na pokrycie kosztów pielgrzymki. Ofiary proszę przekazywać w kancelarii parafialnej lub na konto parafii. Za wszystkich dobroczyńców będziemy się codziennie modlić w czasie pielgrzymki.

 Można dołączyć do pielgrzymów 29 sierpnia na Mszę św. w intencji Chorzowa o godz. 11.00 przed Cudownym Obrazem i Drogę Krzyżową na wałach jasnogórskich. Wyjazd z parafii o 8.00 z ul. Powstańców. Zapisy na autobus w kancelarii. Koszt 30 zł.

Na Jasnej Górze na parkingu obok Domu Pielgrzyma jest bardzo ciekawa wystawa multimedialna Śladami Jezusa – w 8 salach przedstawione są m. in. kopie narzędzi męki Pana Jezusa, porównanie całunów turyńskiego, chust z Manopello i Oviedo, przedstawienie ówczesne i obecne Golgoty i Bożego Grobu i in. Piękna katecheza biblijna! Narratorem oprowadzającym po salach jest głos znanego aktora Piotra Fronczewskiego. Cena za bilet indywidualny 20 zł, grupowy (min. 10 osób) 15 zł. Można przy zapisach na pielgrzymkę zgłosić także chęć zobaczenia czasowej wystawy (do 27 października). Grupowe zwiedzanie trzeba będzie zgłosić.

Legion Maryi zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę do  Częstochowy,  w dniu 14 września. Wyjazd  o godz. 7.00. Koszt 30zł  Zapisy  w biurze Radia Maryja.

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.

Kolekta za tydzień również na. pokrycie kosztów nowego ogrzewania naszego kościoła