Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 KWIETNIA 2019

Jeśliście razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi” (Kol 3,1n)
           W Uroczystość Wielkanocną wszystkim Parafianom i Gościom, którzy przybyli do naszej parafii na święta, życzymy nadziei płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa, miłości, która nadaje sens naszemu życiu i głębokiej wiary w ostateczny triumf dobra nad złem, życia nad śmiercią, łaski nad grzechem. Niech Zmartwychwstały Chrystus króluje w Waszych sercach przez cały rok. Niech radość przyjmowania Go w Komunii w każdą niedzielę umacnia Was w otwieraniu się na dary i Boże błogosławieństwo. Dużo zdrowia, pokoju i miłości w Waszych rodzinach!

Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory Wielkanocne  o godz.15.00.

Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedzielę. Kolekta  przeznaczona tradycyjnie na Wydział Teologiczny UŚ.

W środę wielkanocną w święto św. Marka po mszy o 8.00 procesja i modlitwy o urodzaje przy krzyżu misyjnym.

W tygodniu oktawy wielkanocnej nie będzie stałego konfesjonału w naszym kościele. Okazja do spowiedzi przed Mszami św.

Polecamy wszystkim świąteczny numer Gościa Niedzielnego a w nim m.in. o tym jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu.

W przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia –  kolekta w kościele na cele charytatywne. Na Mszy o 11.30 pobłogosławienie strojów komunijnych dzieciom, które przystąpią do i Komunii św. Za tydzień świadectwo o swoim życiu i wyzwalaniu się z narkomanii złożą członkowie wspólnoty Cenacolo i będą rozprowadzać przez siebie wykonane pamiątki.

Parafialna Pielgrzymka do Trzebnicy do grobu patronki naszej parafii św. Jadwigi Śl. i Wrocławia odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Koszt 50 zł. Wyjazd 7.00 rano. Zapisy w kancelarii.

Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Piekar Śląskich w dniu
27.04.2019 r. Wyjazd o godz. 8.30. Koszt 10 zł. Zapisy w biurze Radia Maryja.

Spotkanie patrycjuszy tradycyjnie w piątek o godz. 17.00 w salkach obok probostwa.

Do środy można przynosić do kancelarii lub do salek wszelkie elektrośmieci. Dochód z utylizacji organizacja Kościół w Potrzebie przeznaczy na dofinansowanie szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.