Ogłoszenia

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018

Dzisiejsza  kolekta to jałmużna postna. Bóg zapłać!

Witamy serdecznie w naszej parafii ks. Krzysztofa Fulka proboszcza parafii św. Andrzeja Boboli w Czerwionce-Leszczynach. Poprowadzi dla nas rekolekcje wielkopostne. Życzymy mu obfitych darów Ducha Świętego na czas posługi w naszej parafii.

Nauki rekolekcyjne do środy na Mszach o 8.00 i 18.00. W poniedziałek i wtorek dodatkowe katechezy dla wszystkich chętnych o 19.00 w kościele. W środę dodatkowa Msza św. dla chorych z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia o 10.00. W środę na Mszach św. kolekta jako podziękowanie dla rekolekcjonisty za trud głoszenia Słowa Bożego.

Dziś o 15.00 Gorzkie Żale. Kazania pasyjne wygłosi diakon Artur.  Droga krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci, o  17.15 dla dorosłych. Zalecki za zmarłych na drogę Krzyżową można składać w zakrystii lub w kancelarii.

Dziś o 17.00 w Starochorzowskim Domu Kultury koncert uwielbieniowy zespołu J.E.G.O band i przyjaciele. Wstęp wolny.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 na Jutrznię z Godziną Czytań.

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na Mszę św. we wtorek o godz.18.00 w ramach naszych rekolekcji.

We wtorek pierwsza katecheza dla dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w salkach obok probostwa o 19.00.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w środę o 19.00 na probostwie.

W czwartek o 19.00 Msza św. w naszym kościele z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

Dzień skupienia dla narzeczonych w parafii św. Józefa w najbliższą sobotę o 17.15

W Gościu Niedzielnym  znajdziemy m. in. artykuł „Duchowy zapalnik” o rekolekcjach wielkopostnych współorganizowanych przez naszą parafię dla gimnazjalistów całego Chorzowa w hali MORiS-u. Jest jeszcze do nabycia książka ks. Krzysztofa Grzywocza „Wybrane na drogę” – zbiór artykułów o spowiedzi, słuchaniu, modlitwie, depresji, snach itd. publikowanych w różnych czasopismach. Cena książki 30 zł.

W tyle kościoła można zabrać zabrać foldery z rozważaniami do Ewangelii danego dnia na bieżący tydzień. Zachęcamy wszystkich do regularnej lektury Bożego Słowa i słuchania Boga, który codziennie do nas przemawia!

Kolekta za tydzień na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny – pomoc misjonarzom w Afryce. Za tydzień członkowie zespołu Kadosz po Mszach św. będą rozprowadzali swoje płyty z pieśniami uwielbienia za dobrowolną ofiarę zbierając fundusze na wydanie kolejnej, autorskiej płyty.

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Katowic Koszutki zapraszają wiernych Archidiecezji do Adoracji Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w swoim kościele w sobotę 24 lutego od godz. 15.00.