Ogłoszenia

Rozpoczynamy sprawowanie Eucharystii. Uczestniczymy w godzinie największej modlitwy Kościoła, którą zanosimy do Boga przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie. Naszym modlitwom towarzyszy dzisiaj patronka naszej parafii św. Jadwiga Śl. Dziś uroczystość odpustowa. Nawiedzenie naszego kościoła połączone ze zwykłymi warunkami odpustu związane jest z darowaniem kar doczesnych należnych nam za nasze grzechy.

Witamy serdecznie w naszej parafii ks. Krystiana Kukowkę – proboszcza parafii św. Antoniego w Chorzowie, który wygłosi do nas kazanie odpustowe.

Nieszpory odpustowe ku czci św. Jadwigi dzisiaj o 15.30. Będzie im przewodniczył ks. bp Adam Wodarczyk świętujący wraz z nami jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Ks. Biskup w latach 1994-98 był wikarym naszej parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału. Po nieszporach tradycyjne pobłogosławienie pojazdów samochodowych na placu kościelnym.

Serdecznie zapraszamy dzisiaj od 14.00 do odpustowej kawiarenki prowadzonej przez młodzież oazową.

Od wtorku 22 października rozpoczyna się nowy cykl katechez przygotowujących dorosłych do sakramentu bierzmowania.

W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

W najbliższy piątek chcemy po raz drugi spotkać się na adoracji i medytacji ze śpiewami z Taize – w bocznej kaplicy od godz. 19.00 do 20.30. Do udziału zapraszamy wszystkich, ale szczególnie młodzież uczącą się, studiującą i pracującą. Pod koniec tego roku we Wrocławiu odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę braci z Taize – piątkowe modlitwy mogą być również duchowym przygotowaniem do tego wydarzenia. 

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. Jest także do nabycia w cenie 5 zł kalendarz naszej parafii na 2020 rok.

Informujemy, że w tym roku upływa czas rezerwacji grobów z 1998 roku. Nieopłacone miejsca grobowe z 1997 i wcześniejsze będą przekopywane. Od stycznia przyjmujemy rezerwacje grobów zmarłych w 1999 roku. Bardzo prosimy wszystkich opiekujących się grobami na cmentarzu przy ul. Drzymały o jak najszybsze uporządkowanie grobów. Parafia nie jest w stanie wywieźć wszystkich śmieci w ostatni dzień przed uroczystościami na cmentarzu. Prosimy też serdecznie o segregowanie śmieci zgodnie z napisami w śmietnikach.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby misyjne Kościoła. Przed kościołem w przyszłą niedzielę zbiórka na potrzeby Hospicjum w Chorzowie. Po Mszy św. dzisiaj można podejść do ołtarza i ucałować relikwie św. Jadwigi.

Wspólnota Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie zaprasza na Tyski Wieczór Uwielbienia w sobotę 26.10. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.15.