Ogłoszenia

Kolekta dzisiaj na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

Dziś po Mszy św. można złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – pomoc misjonarzom na Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie itd. Bóg zapłać!

Dzisiaj o 15.00 nieszpory. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o 18.00.

Dzisiaj od 12.30 do 13.30 Godzina Łaski. Matka Boża objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech w 1947 roku prosiła o dar szczególnej modlitwy o nawrócenie grzeszników w dzisiejsze święto i obiecała szczególne łaski dla świata w tym czasie. Można modlić się w domu, a po Mszy o 11.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wspólne do 13.30. Przypominamy też przy okazji, że co czwartek o godz.11.00 w kaplicy Matki Bożej jest tzw. Godzina Święta – wspólnotowe modlitwy o uświęcenie duchowieństwa, nowe powołania i w intencji parafian.

W czwartek o 18.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w salkach obok probostwa.

Kolęda dziś wyjątkowo od 15.00 ul. Kazimierza, Katowicka, Moniuszki,  Sienkiewicza. W najbliższą sobotę od 14.00 kolęda na ul. Hajduckiej 4-60 oraz 3-17 i 61-65a, a w niedzielę od 14.00 pozostała część ul. Hajduckiej i Chrobrego 19, 21, 20, 22.

W najbliższy piątek, 13 grudnia, inicjatywa Serce Miasta zaprasza wszystkich parafian, mieszkańców Chorzowa i sąsiednich miast na kolejną modlitwę śpiewami z Taizé w kaplicy bocznej od 19.00 do 20.30.  A w nowym „Gościu Niedzielnym” można przeczytać o początkach francuskiej wspólnoty z Taizé i znanych na całym świecie śpiewach.

Zachęcamy wszystkich do wcześniejszego skorzystania ze spowiedzi świątecznej. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Przypominamy, że po spowiedzi można więcej razy przystąpić do komunii św., o ile żyjemy w stanie łaski, bez grzechu ciężkiego na sumieniu.

Kolejna edycja rodzinnego koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w sobotę 28 grudnia br. o godzinie 18. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w zakrystii lub przez internet.

W ktualnym numerze Gościa Niedzielnego o historii domku nazaretańskiego w Loreto. W tyle kościoła, w kiosku parafialnym i w kancelarii można nabywać opłatki wigilijne i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – kupując je wspomagamy parafialne i diecezjalne dzieła charytatywne.

Kolekta na nowe ogrzewanie naszego kościoła. Przed kościołem za tydzień zbiórka na potrzeby chorzowskiego Hospicjum.

Na klęcznikach w tyle kościoła można zabrać kolejny folder z rozważaniami Ewangelii na poszczególne dni Adwentu. Oczekujmy Pana modląc się codziennie Słowem Bożym!