Ogłoszenia

Dziś kolekta na nowe ogrzewanie naszego kościoła.

Nieszpory ku czci św. Jadwigi o 15.30. Po nich błogosławienie na placu kościelnym nowych pojazdów samochodowych. W tygodniu zapraszamy na różaniec o 17.15, a godzinki ku czci Matki Bożej śpiewamy codziennie o 7.30.

Ze względu na obecną sytuację w  środę nie będzie spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych ani katechezy dla dorosłych.

W najnowszym Gościu Niedzielnym polecamy m. in. artykuły o budowaniu wspólnoty parafialnej oraz przyjmowaniu Komunii na rękę.

Informujemy,  że w tym roku upływa czas rezerwacji grobów z 2000 roku. Nieopłacone miejsca grobowe z 1999 i wcześniejsze będą przekopywane. Aktualna ofiara za jeden rok rezerwacji wynosi 40 zł. Bardzo prosimy o ile to możliwe – przelewanie ofiar za rezerwację na konto parafii. Podobnie jest z innymi ofiarami np. za mszę św.  Bardzo prosimy wszystkich opiekujących się grobami na cmentarzu przy ul. Drzymały o jak najszybsze uporządkowanie grobów. Parafia nie jest w stanie wywieźć wszystkich śmieci w ostatni dzień przed uroczystościami na cmentarzu.

Można przynosić na parafię w godzinach urzędowania kancelarii  elektrośmieci – wszelki zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny, kable, przewody, komputery itd. 3 listopada będzie odbiór z naszej parafii tego sprzętu. Organizacja Pro Missio ma z tego sprzętu dochód przeznaczony na pomoc misjonarzom.

Za tydzień kolekta na potrzeby misyjne Kościoła. Przed kościołem w  przyszłą niedzielę zbiórka  na potrzeby chorzowskiego Hospicjum.