Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ADWENTU 16 grudnia 2018

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości: ”Radujcie się, bo Pan jest blisko” woła do nas  św. Paweł. Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność. Radość ze zbliżających się świąt niech owocuje życzliwością i dobrocią dla każdego

Dziś kolekta na nowe ogrzewanie w kościele! Bóg zapłać!

Dzisiaj o 15.00 nieszpory.

Msza roratnia czyli msza wotywna o Matce Bożej w Adwencie codziennie od poniedziałku do piątku o 18.00. We wtorek o 19.00 Roraty dla młodzieży, dorosłych i zapracowanych! Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5:45 zapraszamy na Jutrznię

W czwartek  o 19.15 spotkanie Akcji Katolickiej i nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. na probostwie.

Również w czwartek o godz. 19.00 Msza św. w kościele z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała .

W piątek o 17.00 w salkach obok probostwa spotkanie patrycjuszy Legionu Maryi.

W tyle kościoła są do zabrania dla siebie i innych foldery z rozważaniami do Ewangelii na każdy dzień tego tygodnia i na wigilię. Serdecznie zapraszamy wszystkich do przygotowania serca na święta przez codzienne słuchanie Słowa Bożego w osobistej modlitwie. Po Mszy św. Dzieci Maryi będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny i pierniki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne dla dzieci z naszej parafii.

Zachęcamy do czytania  nowego numeru „Gościa Niedzielnego”.

Biblioteka parafialna czynna jest w każdy poniedziałek od 18.45 – 20.00 w Domu parafialnym przy ul. Chrobrego 17.

W kiosku parafialnym można nabywać opłatki wigilijne, kartki świąteczne i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dochód w naszej parafii przeznaczony jest na przygotowanie paczek świątecznych i zakup opału dla najbiedniejszych. Serdecznie zapraszamy do zakupu świec na stół wigilijny, do ołtarzyka w czasie kolędy, jako prezent dla naszych bliskich itp. Mała świeca 5 zł, duża 12 zł. Caritas przydzielił nam sporo tych świec do rozprowadzenia dlatego zachęcamy Was do ofiarności w tym względzie.

Dzisiaj od 14.00 kolęda na ul. Wolności 31-55 i Powstańców 2 – 18. W sobotę od 14.00 odwiedzimy mieszkańców ul. Powstańców 20-52, a w przyszłą niedzielę ul. Powstańców 54-60 i 1-19.

W przyszłą  niedzielę kolejna kolekta na nowe ogrzewanie.

Kolejny koncert „Betlejem w Spodku” odbędzie się  3 stycznia 2019 r. o godz. 19.00. Szczegóły w gablotce i na ulotkach.