Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne –  XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2017 ODPUST PARAFIALNY

Dziś odpust w naszej parafii. Czas szczególnej Bożej łaski i miłosierdzia. Nawiedzając dziś nasz kościół w czasie Mszy, przystępując do Komunii św., będąc wolnym od przywiązania od jakiegokolwiek grzechu, odmawiając Ojcze nasz, Wyznanie wiary i jakąkolwiek modlitwę za Ojca Św.  można zyskać darowanie wszystkich kar doczesnych należnych nam za nasze grzechy.  Uwielbiajmy Boga za Jego miłosierdzie. Dziękujmy Mu z całego serca.

Witamy serdecznie w naszej parafii ks. dra Pawła Sobierajskiego  duszpasterza środowisk twórczych z Będzina. Wygłosi do nas Słowo Boże w tę uroczystość odpustową.

Nieszpory jadwiżańskie dziś o godz.15.30. Po nich pobłogosławienie nowych pojazdów samochodowych. Dziś od 10.00 – 18.00 będzie czynna kawiarenka prowadzona przez młodzież. Można napić się kawy i zjeść pyszne ciasto domowego wypieku i –  dziś specjalna oferta – papieskie kremówki.

Młodzież, która chce przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach kursu Alfa we wtorek o 18.30 do dużej Sali naszego domu parafialnego przy ul. Chrobrego 17.

W środę  18.10  obchodzimy 143 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Msza św. w intencji  budowniczych, fundatorów i dobrodziejów naszej świątyni o godz. 18.00.

W czwartek na probostwie:  o 18.45 spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej, a o 20.00 spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Spotkanie patrycjuszy Legionu Maryi w piątek o godz. 17.00 w salkach obok Probostwa.

Zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego Chorzów w salce przy ul. Chrobrego 17 w każdy piątek od godz. 20:30. Co tydzień modlitwa, konferencje tematyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjazdy studenckie. Szczegóły na plakatach i na facebooku.

W najnowszym Gościu Niedzielnym polecamy wywiad z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

Spotkanie organizacyjne kursu języka włoskiego dla grupy zaawansowanej, średniej i początkujących w poniedziałek 13.11 o 18.00 w salkach obok probostwa.

Za tydzień kolekta na potrzeby misyjne Kościoła. Za tydzień Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie złoży w ramach ogłoszeń świadectwo o bardzo trudnej sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej. Będzie można w przyszłą niedzielę zakupić dewocjonalia z drzewa oliwnego  i w ten sposób wzmocnić  ich egzystencję oraz przekazać im nadzieję na bezpieczne jutro. W tyle kościoła są do zabrania ulotki na ten temat.