Ogłoszenia

Jezus jest wypełnieniem proroctw. On sam. Jego Osoba jest światłością, Dobrą Nowiną o królestwie, gdzie nie ma już podziałów, chorób, słabości, a przede wszystkim śmierci, zwyciężonej mocą Jego krzyża. Każda niedziela uobecnia zmartwychwstanie Jezusa, zwycięstwo światłości. Każda Eucharystia sprawia, że należymy coraz bardziej do Niego i tylko do Niego.

Kolekta dzisiaj na nowe ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać!

Dziś o 15.00 koncert kolędowy zespołu Kadosz. Będzie on okazją do radosnego uwielbienia nowonarodzonego Jezusa w formie łączącej wiekową tradycję Kościoła, której częścią są kolędy i współczesną muzykę uwielbieniową. Podczas koncertu usłyszeć i wspólnie z zespołem zaśpiewać można będzie m. in. kolędy: Mizerna cicha, Wśród nocnej ciszy, Jezusa Narodzonego, Tryumfy Króla Niebieskiego, Gdy się Chrystus rodzi, Cicha Noc, w autorskich aranżacjach zespołu Kadosz.

W czwartek swoje urodziny obchodzi nasz kapelan szpitalny ks. Zbigniew. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w Jego intencji na Mszy o 18.00

W czwartek o 19.00 w naszym kościele Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała.

W środę o 18.45 w salkach obok probostwa,  w ramach katechezy dla dorosłych,  ksiądz proboszcz podzieli się refleksją, ubogaconą przeźroczami z pielgrzymki do Ziemi Świętej. Na przyszły rok w pierwszej połowie lutego jest planowana kolejna pielgrzymka do Ziemi Świętej z naszej parafii.

Przypominamy, że od stycznia przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych jubileuszowych i urodzinowych na 2020 rok. Od lutego pozostałe msze za zmarłych.

Jest do nabycia nowy Gość Niedzielny. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

W przyszłą niedzielę w Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. O godz.10.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Sióstr Szarytek z naszego klasztoru i w intencji nowych powołań do Rodziny Wincentyńskiej. Za tydzień także na Mszy o 11.30 poświęcenie świec dzieciom pierwszokomunijnym. Kolekta za tydzień na zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji. Przed kościołem zbiórka charytatywna.