Ogłoszenia | Parafia św. Jadwigi w Chorzowie

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  XIX NIEDZIELA ZWYKŁA  12 sierpnia 2018

Witamy serdecznie w naszej parafii O. Zbigniewa Ptaka – paulina z klasztoru na Skałce w Krakowie. Wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszach św. będzie rozprowadzał  swoje książki.

Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. Nasza pielgrzymka wyrusza w niedzielę 16.08 spod probostwa o 6.30. Zapraszamy serdecznie wszystkie panie.

W  środę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Kolekta na potrzeby naszej parafii. Msza we wtorek o 18.00 jest Mszą z Uroczystości. W tyle kościoła przed Mszami św. będą do nabycia bukiety z ziół i roślin naszego ogrodu biblijnego, ofiarę będzie można złożyć w koszyczku obok. Dochód będzie przeznaczony na wyprawki szkolne dla ubogich dzieci z naszej parafii.

Zapraszamy na chorzowską pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 26-30 sierpnia. Koszt pielgrzymki 140 zł ( transport bagażu i dwa noclegi  w Częstochowie oraz ubezpieczenie). Zapisy w kancelarii. Zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe dla pielgrzymów, których nie stać na pokrycie kosztów pielgrzymki. Ofiary proszę przekazywać w kancelarii parafialnej. Za wszystkich dobroczyńców będziemy się codziennie modlić w czasie pielgrzymki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Chorzowian na wspólną Mszę św. przed obrazem Jasnogórskim 29.08. Po Mszy św. odprawimy drogę krzyżową na wałach. Zapisy na autokar w kancelarii. Koszt 30 zł.

Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.