Szczęść Boże!

serdeczne pozdrowienie z mroźnego Kazachstanu.
U nas jeszcze ciężka zima, ulice skute lodem, ciężko nawet się przemieszczać. Bywa tak, że jeśli wyjedzie się z miasta i akurat zacznie się burza śnieżna, to drogi zamykają i trzeba zostać tam, gdzie się jest, nawet na dłużej (tak nam się zdarzyło w zeszłym tygodniu). Dlatego ludzie tutaj w zimie wożą ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy (Europejczycy za najważniejszą uważają szczoteczkę do zębów, ale Kazachowie raczej jedzenie i alkohol).
W miniony weekend prowadziliśmy z księdzem Rafałem weekend dla młodych w diecezji, ale teraz wiadomo, przygotowujemy się już do świąt… Bedzie jak najbardziej po katolicku (doświadczenie jadwiżańskie się przydaje).
(…)Podzielę się tylko jednym niezwykłym wydarzeniem.
W sobotę na liturgii będziemy chrzcić małego Jurija – dziecko uratowane od aborcji w przedziwny sposób. Otóż dziewczyna szła na aborcję, ale okazało się ze w tym dniu jest 50 aborcji i przeniesiono ja na następny dzień. 50 aborcji!!! Tutaj aborcja jest legalna i co trzecia kobieta przynajmniej raz w życiu zamordowała swoje dziecko!!!
W tym dniu spotkała parafianina, który zaczął ją przekonywać, że nie powinna tego robić, a potem zaprowadził do księdza Rafała. Całą noc ksiądz Rafał z relikwiami Bukowińskiego w ręce przekonywał ją, by dała swojemu dziecku szanse życia i udało się!!!
7 marca urodził się mały Jurij, więc będziemy świętować wielkie zwycięstwo życia!!! Właśnie teraz szyję dla niego szatkę na chrzest (tu nie można kupić takich rzeczy). Co ciekawe, szyję ją z chustki, którą normalnie kupują muzułmanki i chodzą w takich do meczetu. Nieźle prawda?
Na Liturgii Wigilii Paschalnej, która zaczyna się tutaj o 23.00 zabrzmią wszystkie czytania, ale jak inaczej i znamiennie zabrzmią tu słowa „Światło Chrystusa”!!! Jak bardzo ten kraj potrzebuje światła Chrystusa!!!
Życząc wszystkim wiele łaski na czas świętowania największych tajemnic naszej wiary, odnowienia wiary, nadziei i miłości, powierzam Waszej modlitwie miejsce, w którym jestem i jego mieszkańców.
Z pozdrowieniami
Tatiana

Relacje Tatiany i piękne zdjęcia znajdziesz na facebooku