Parafia św. Jadwigi w Chorzowie

Spodobało się Bogu zbawić ludzi nie inaczej jak tylko we wspólnocie…

Ogłoszenia duszpasterskie

28 maja 2023

Kolekta dziś na potrzeby naszej parafii! Bóg zapłać!

Nabożeństwo majowe dziś o 15.00. W tygodniu o 17.30. Od czwartku przez cały czerwiec będą o 17.30 nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Powitanie pielgrzymów z Piekar Śl. dziś ok. 18.00.

Jutro II dzień Zielonych Świąt –  święto Matki Kościoła. Msze św. jak w  tygodniu. Kolekta na potrzeby parafii. W czwartek święto  Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W tym tygodniu I czwartek, piątej i sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi św. Stały konfesjonał dostępny od poniedziałku do piątku od 10.00-12.00 i od 15.30-18.00, w soboty od 16.00-18.00. W pierwszy czwartek o 18.00 Msza św. ze śpiewem gregoriańskim o uświęcenie duchowieństwa i  nowe powołania, w pierwszy piątek o 16:30 Msza Święta szkolna w intencji dzieci, a  o 18.00 Msza w intencji Ojczyzny i o trzeźwość naszego miasta. Po niej czuwanie modlitewne w tych intencjach do 22.00 a w pierwszą sobotę Msza o poszanowanie życia i w intencji rodzin oczekujących i modlących się o potomstwo

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymką na Jasną Górę w środę 31.05. po mszy wieczornej. Jednocześnie przypominamy, że rozpoczęliśmy zapisy na 47 Chorzowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w  dn.  26-30 sierpnia. Tradycyjnie idziemy pieszo 3 dni z noclegami w Świerklańcu i Woźnikach. Po dwóch dniach w Częstochowie, gdzie przeżywamy „Dzień Chorzowski” (z mieszkańcami i duszpasterzami naszego miasta) oraz organizujemy całonocne czuwanie w kaplicy cudownego obrazu wracamy autokarem do Piekar i  pieszo do Chorzowa. Koszty pielgrzymki w tym noclegu, transportu bagażu i  autokaru wynoszą 140 zł. Istnieje również możliwość dojazdu autokarem na tzw. „Dzień Chorzowski” oraz ewentualne dołączenie się do nocnego czuwania.

Zapisy w kancelarii.

Wspólnota Żywego Różańca organizuje wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę 03 czerwca o  godz. 8:00.

Koszt 45 zł.

Chorych i starszych wiekiem parafian, którzy pragnęliby spowiedzi i  Komunii św.  w najbliższą sobotę prosimy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii. Kapłani odwiedzą tych chorych od godz.9.00.

Za tydzień Niedziela Trójcy Św. – zakończenie okresu spowiedzi i komunii wielkanocnej. Módlmy się za tych, którzy jeszcze nie spełnili minimalnego obowiązku każdego katolika. Kolekta za tydzień na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a przed kościołem zbiórka charytatywna.