Ogłoszenia

Dziś kolekta to świętopietrze – na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać!

Dziś nabożeństwo czerwcowe o 15.00. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do czwartku włącznie o 17.30.

W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. W I  piątek o 18.00 Msza za Ojczyznę i w intencji trzeźwości potem czuwanie modlitewne w tej intencji zakończone Apelem Jasnogórskim o 21.00 i jak co tydzień okazja do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem przez całą noc. W sobotę wieczorem Msza o poszanowanie życia i w intencji rodzin oczekujących potomstwa.

W czwartek o 19.00 Msza św. naszym kościele ze szczególną modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.

Stały konfesjonał   do końca sierpnia będzie dostępny tylko w godzinach popołudniowych od 15.30 –  18.00.

Zapraszamy na 46 Chorzowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dn. 26-30 sierpnia. Tradycyjnie idziemy pieszo 3 dni z noclegami w Świerklańcu i Woźnikach. Po dwóch dniach w Częstochowie, gdzie przeżywamy „Dzień Chorzowski” (z mieszkańcami i duszpasterzami naszego miasta) oraz prowadzimy całonocne czuwanie w kaplicy cudownego obrazu; następnie wracamy autokarem do Piekar i pieszo do Chorzowa. Koszty pielgrzymki w tym noclegu, transportu bagażu i autokaru wynoszą 140 zł. Istnieje również możliwość dojazdu autokarem na tzw. „Dzień Chorzowski” oraz ewentualne dołączenie się do nocnego czuwania. Zapisy w kancelarii. Więcej informacji u ks. Karola. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisywanie się. Zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe dla pielgrzymów, których nie stać na pokrycie kosztów pielgrzymki. Ofiary proszę przekazywać do kancelarii  parafialnej. Za wszystkich darczyńców będziemy się codziennie modlić w czasie pielgrzymki.

Zachęcamy do lektury kolejnego numeru Gościa Niedzielnego. Dziś przeczytamy w nim m. in. o tym jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny i dlaczego nie należy zakonom odbierać możliwości prowadzenia Domów Pomocy Społecznej.

W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne a przed kościołem zbiórka charytatywna na zakup chleba dla najuboższych parafian.