Parafia św. Jadwigi w Chorzowie

Spodobało się Bogu zbawić ludzi nie inaczej jak tylko we wspólnocie…

Ogłoszenia duszpasterskie

14 lipca 2024

Dziś kolekta na spłatę kolejnej raty za termomodernizację naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać!

Chorzowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 26  –  30  sierpnia  – koszt 190 zł. Zapisy kończą się w dzisiejszą niedzielę.  Zwracamy się też z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe dla  pielgrzymów, których nie stać na pokrycie kosztów pielgrzymki. Ofiary można  przekazywać w kancelarii parafialnej. Za wszystkich dobroczyńców będziemy się codziennie modlić w czasie pielgrzymki. Można się też zapisywać na tzw. dzień chorzowski i dojechać autokarem 29 sierpnia. Zapisy w kancelarii.

24 lipca w środę ok. godz. 16.00 przybywa do naszej parafii tradycyjnie Tyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi  proszą o nocleg na terenie naszej parafii. Wszystkich,  którzy  chcieliby udzielić gościny prosimy o zgłoszenie się do kancelarii.

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Meksyku w dniach 17.02- 1.03.2025 roku. Szczegóły na stronie internetowej i do pobrania w  zakrystii lub kancelarii. Zapisy w kancelarii.

Dziś w Gościu Niedzielnym m. in. o tym czym zajmują się jałmużnicy, na czym polega ich posługa. W „Wiadomościach św. Jadwigi” piszemy m. in. o zbliżającym się jubileuszu 150-lecia naszego kościoła, fragment pracy ks. F. Jarczyka „Historii parafii św. Jadwigi” o dniu poświęcenia naszego kościoła i plan renowacji misji parafialnych w październiku

W przyszłą niedzielę będziemy gościli w parafii  o. Włodzimierza Jamrochę oblata z Koszutki, który wygłosi do nas Słowo Boże i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne Ojców Oblatów.

Za tydzień kolekta na  Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.