Ogłoszenia

Rozproszyliście, rozpędziliście, nie zatroszczyliście się — oto twarde słowa prawdy o  pasterzach. Nie unikną oni odpowiedzialności za szkody poczynione wśród Bożego stada. Błogosławiony więc niech będzie Pan, Baranek zwycięski, mój pasterz, bo przy nim niczego mi nie braknie. Po zielonych mnie wiedzie dolinach i duszę mą orzeźwia, a Jego roztropność i mądrość niosą mi pokój i bezpieczeństwo. I dzięki niech będą Panu za pasterzy utrudzonych, zatroskanych o Boże stada, nie mających czasu dla siebie, ani na posiłek, ani na spoczynek, wrażliwych, roztropnych, dyskretnych i mądrych. Niech Pan im będzie nagrodą!

Dziś kolekta na remont nawierzchni naszego placu kościelnego. Bóg zapłać!

Witamy w naszej parafii brata  Zdzisława Olejko z Rwandy, który podzieli się świadectwem posługi na misjach, a po mszach będzie można nabyć pamiątki misyjne i wesprzeć jego działalność.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne z koronką do Bożego Miłosierdzia.

21 lipca w środę ok. godz. 16.00 przybywa do naszej parafii tradycyjnie Tyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi proszą o nocleg na terenie naszej parafii. Wszystkich, którzy chcieliby udzielić gościny prosimy o zgłoszenie się do kancelarii.

22 lipca wyjątkowe wydarzenie w naszej wspólnocie parafialnej. Na Eucharystii o godz. 18.00 ks. bp Adam Wodarczyk udzieli sakramentu święceń  diakonatu do posługi stałej naszemu parafianinowi Robertowi Moczulskiemu. Zapraszamy na tę uroczystość. Kandydata do święceń polecamy Waszym modlitwom, a zarazem módlmy się o nowe powołania kapłańskie,  zakonne i  misyjne z naszej wspólnoty parafialnej.

W przyszłą niedzielę kazania wygłosi o. Franciszek Bok z Koszutki, będący u nas na zastępstwie wakacyjnym a po mszach św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.

Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Gościa Niedzielnego.

Za tydzień kolekta na odnowienie i uszczelnienie witraży w naszym kościele.

Z inicjatywy Papieża Franciszka 25 lipca będziemy obchodzili po raz pierwszy w Kościele Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Naszą modlitwą ogarniemy każdego i każdą z Was i wszystkie wasze sprawy. Serdecznie zapraszamy babcie, dziadków i osoby starsze w  Niedzielę na msze o godz. 8:00 sprawowanej w Waszej intencji, przez co chcemy okazać Wam naszą wdzięczności, pamięć i życzliwość. Po wspólnej modlitwie przekażemy Wam orędzie papieskie oraz  skromny poczęstunek.

 

Urząd Statystyczny w Katowicach przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Prosimy nie odkładać spisu na późniejszy czas, ale spisać się jak najszybciej – najlepiej przez Internet na spis.gov.pl lub przez infolinię spisową – szczegóły w gablotkach. Prosimy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udzielenia informacji podlega karze grzywny.