Ogłoszenia

Kolekta dzisiaj  na nowe ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać!

Dzisiaj różaniec o 15.00, a w tygodniu zapraszamy na różaniec o 17.15.

Przed kościołem dziś  zbiórka charytatywna na zakup chleba i żywności dla najuboższych parafian. Codziennie wydajemy ok. 25 bochenków samego chleba. Bóg zapłać za każdy dar Waszego serca wspomagający naszą działalność charytatywną!

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w sobotę 8.10. na XI Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Katedry w Katowicach. Początek 10.30. Szczegóły w gablotkach.

W sobotę o 16.00 w naszym kościele koncert organowy z głosem wokalnym w ramach Festiwalu Annum Festival. Szczegóły na plakatach.

Za dwa tygodnie odpust w naszej parafii – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. W przeddzień odpustu w sobotę 15 października o 19.00 koncert  Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis i Scholi Nativitatis „Mariam Matrem Virginem” – przepiękne pieśni skoczne, radosne a zarazem liturgiczne z manuskryptu z Monserrat z  sanktuarium Czarnej Madonny, patronki  Katalonii  ( XIV wiek) i chorał cysterski o Matce Bożej wg antyfonarza z Lubiąża z XIII w.

Zapraszamy na pielgrzymkę szlakiem sanktuariów alpejskich: do Lourdes, La Salette, Altötting, Einsiedeln, a także Ars związanego ze św. Janem Vianeyem. Planowany termin to 5.08 – 13.08.2023r. koszt ok. 3.000 zł, zapisy w kancelarii, więcej informacji w gablotkach, na stronie internetowej parafii i u ks. Karola.

Ogłoszenie dla wszystkich dzieci i młodzieży. Od października zapraszamy Was na wspólne spotkania prowadzone w formie zabawy i warsztatów. Spotkania chcemy rozpocząć od mszy szkolnej o 16:30, co tydzień w piątek i potem przejść na salki obok probostwa. Na pewno nie zabraknie nam dobrego humoru i czegoś słodkiego na jesienną pogodę. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w najbliższy piątek. Przynieście żołędzie i kasztany!

W Gościu Niedzielnym warto przeczytać wstrząsający wywiad z kard. Konradem Krajewskim na temat jego wizyty w ogarniętej wojną Ukrainie i towarzyszeniu ekshumacji grobów w Izumiu oraz wspomnienie o zmarłym niedawno aktorze Franciszku Pieczce. Są jeszcze Małe Goście Niedzielne  z opaską różańcową na rękę.

W naszej parafii organizowany jest wyjazd na Światowe Dni Młodzieży. Grupa została już zgłoszona do Sztabu Organizacyjnego. Osoby, które chciałby dołączyć do innych grup diecezjalnych proszone są o kontakt z kancelarią parafialną lub z koordynatorem ks. Piotrem.

Za tydzień na Mszy św. o 11.30 poświęcimy dzieciom pierwszokomunijnym różańce św. Również za tydzień świadectwo o swojej działalności przedstawi Wspólnota Cenacolo oraz po mszach św. zbierze ofiary na cele statutowe Wspólnoty.

Za tydzień kolekta na spłatę kredytu WFOŚ na termomodernizację naszego kościoła (nowe ogrzewanie).