Ogłoszenia

Kolekta dzisiaj na nowe ogrzewanie naszego kościoła.

Witamy serdecznie w naszej parafii ks. Wojciecha Solika – naszego byłego wikarego. Wygłosi do nas Słowo Boże w czasie dzisiejszej uroczystości.

Nieszpory ku czci św. Jadwigi dzisiaj o 15.15. Po nich tradycyjne pobłogosławienie pojazdów samochodowych na placu kościelnym. Dziś po Mszach św. można zakupić odpustowe ciasto, a od 17.00 w dużej Sali Domu Parafialnego młodzież oazowa poprowadzi kawiarenkę. Można napić się kawy i zjeść pyszne, odpustowe ciasto, domowego wypieku. Dochód przeznaczony jest na rekolekcje wakacyjne młodzieży. Przypominamy, że o 17.30 koncert odpustowy prowadzony przez ks. Pawła Sobierajskiego.

Z dniem wczorajszym na mocy dekretu Księdza Biskupa odszedł z naszej parafii ks. kapelan Marcin Niesporek. Został kapelanem szpitala w Katowicach Ochojcu
( gdzie nagle zmarł dotychczasowy kapelan śp. ks. Andrzej Wieczorek). Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Marcinowi za ponad rok pięknej służby chorym i cierpiącym w naszych szpitalach i parafii. Na jego miejsce serdecznie witamy
ks. Jacka Spyrę, który ostatnio posługiwał w Rydułtowach. Msza św. z pożegnaniem ks. Marcina i przywitaniem ks. Jacka będzie w najbliższy wtorek o godz.18.00.

W poniedziałek Uroczystość 147-ej Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła. Wieczorem o 18.00 Msza św. w intencji budowniczych, fundatorów i dobrodziejów naszej świątyni.

We wtorek o godz.19.00 zapraszamy do salek przy probostwie dorosłych, którzy pragną przygotować się do sakramentu bierzmowania.

W piątek wspomnienie św. Jana Pawła II. O godz. 16.00 Msza św. w naszym kościele z okazji 30-tej rocznicy powstania chorzowskiego „Katolika” W związku z tym piątek nie ma Mszy św. szkolnej.

Siostry szarytki przygotowały projekt do budżetu obywatelskiego miasta Chorzów: „Aktywny senior-bądźmy razem realizujmy marzenia” skierowany jest do grupy 25 osób po 60 roku życia będących mieszkańcami Chorzowa oraz Domu Pomocy Społecznej. Osób nieaktywnych, z ograniczoną sprawnością, wycofanych ze społeczeństwa z powodu pandemii i choroby. Ma on pomóc uwierzyć we własne siły i możliwości. Pobudzić do aktywnego działania w społeczności lokalnej poprzez warsztaty, integrację międzypokoleniową czyli wspólne zabawy w ogrodzie w dziećmi, młodzieżą i wolontariuszami. To czas poznawania naszego miasta poprzez wspólne wyjazdy a nawet przejazd kolejką turystyczną z przewodnikiem po mieście oraz wiele innych atrakcji przygotowanych dla uczestników projektu. Typ zadania: SPOŁECZNE . Numer projektu: 18. Głosowanie na stronie Urzędu Miasta do jutra. Zapraszamy do poparcia!

Zachęcamy do czytania aktualnego Gościa Niedzielnego, gdzie znajdziemy m. in. artykuł o naszym nowym kapelanie i jego pasji pisania ikon. Jest jeszcze do nabycia Gość Niedzielny z ubiegłej niedzieli zawierający obszerny artykuł o naszej parafii i ogrodzie biblijnym.

Za tydzień o 19.00 Msza św. w intencji Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis z okazji 25-lecia istnienia.

Za tydzień kolekta na potrzeby misyjne Kościoła.