Parafia św. Jadwigi w Chorzowie

Spodobało się Bogu zbawić ludzi nie inaczej jak tylko we wspólnocie…

Ogłoszenia duszpasterskie

26 listopada 2023

Dzisiaj kolekta na potrzeby archidiecezji, a szczególnie na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezji. Bóg zapłać!

Nieszpory dzisiaj o 15.00.

Przed kościołem kolejna zbiórka dla Ukrainy. Mamy do przygotowania 130 paczek dziecięcych oraz 30 dla domu starców. Przekażemy upominki również żołnierzom. W tyle kościoła można nabyć ozdoby świąteczne – pieniądze z nich przeznaczone będą na paliwo, zakup lekarstw i przenośnej stacji do ładowania sprzętu. W poniedziałek i wtorek w godzinach 17-19 będzie zbiórka darów (żywność, słodycze, chemia, środki czystości, skarpety grube męskie) w salce w podwórzu probostwa.

W poniedziałek i środę o 18.45 w naszym kościele kolejne katechezy dla dorosłych i młodzieży o miłosierdziu Boga, które przewyższa każdy nasz grzech.

W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

Msza św. szkolna w piątek o 16.30, a po niej spotkanie dla dzieci w salkach przy probostwie.

W sobotę od 14.00 rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskiekolędę sobotę ul. Opolskiego 1, w niedzielę Opolskiego 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków rodziny do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo nas i naszych mieszkań, a także do rozmowy duszpasterskiej o naszym życiu religijnym i życiu naszej parafii. Ewentualne ofiary z kolędy przeznaczymy na dalszy remont organów w naszej parafii. Bardzo prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia kolędy, zwłaszcza w klatkach schodowych, gdzie państwo sami przyjmują kolędę. Czasem trudno wejść na niektóre klatki schodowe. Dwa, trzy dni wcześniej zadzwonić do kancelarii i zgłosić gotowość. Ułatwi to nam i ministrantom posługę. Ta uwaga nie dotyczy Irysu.

W aktualnym numerze Gościa Niedzielnego polecamy m. in. artykuł o tym co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny. Dzieciom polecamy Małego Gościa Niedzielnego. Są nowe „Wiadomości św. Jadwigi” ze słowem proboszcza nt. roku jubileuszowego w naszym kościele, relacja z beatyfikacji Ulmów i planem tegorocznej kolędy.

Są do nabycia kalendarze naszej parafii za dobrowolną ofiarę, lampiony adwentowe dla dzieci i opłatki – w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii.

Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 22-29 czerwca. Szczegóły na stronie parafii, do pobrania w zakrystii lub w kancelarii. Zapisy w kancelarii z zaliczką 1000 zł.

Za tydzień I niedziela adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Kolekta na potrzeby parafii. Po Mszach św. za tydzień zbiórka charytatywna. Za tydzień będzie można zakupić Ewangelię na każdy dzień oraz rozpoczniemy rekolekcje adwentowe ze Słowem Bożym.

Za tydzień wprowadzamy zwyczaj – w związku z rokiem jubileuszowym naszego kościoła – błogosławienia w każdą niedzielę po Mszy o 11.30 poszczególnych grup parafian. Za tydzień błogosławienie małżeństw, zwłaszcza tych, które w grudniu obchodzą rocznicę zawarcia swego małżeństwa.

Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza na Adwentowy Kiermasz Parafialny w niedzielę 3.12 od godz. 11.00 do 14.00. Kiermasz odbędzie się przy kościele im. ks. M. Lutra w Chorzowie. Do kupienia m. in. ciasta domowe, bigos, kiełbasa z ogniska, ozdoby świąteczne, wieńce adwentowe, kawa, herbata. W czasie kiermaszu zagra chorzowska orkiestra dęta.